Epoksidinis plytelių glaistas

 
Patarimai
Epoksidinis glaistas plytelių tarpams susideda iš dviejų komponentų: spalvotos epoksidinės dervos ir kietiklio. Įvykus abiejų komponentų reakcijai, glaistas tampa labai tvirtas, atsparus cheminiam poveikiui bei atsparus mechaniniams pažeidimams. Dėl aukštesnės šio produkto kainos, epoksidinis plytelių glaistas labiausiai naudojamas pramoniniuose ir komerciniuose pastatuose. Tačiau jei patalpoje bus kontaktas su rūgštimis, riebalais (virtuvės, automobilių servisai) ar patalpa bus intensyviai naudojama, tai toks epoksidinis glaistas yra geriausias pasirinkimas. Produktas taip pat yra geriausias pasirinkimas, jei klientas valo savo plyteles su dantų šepetuku ir trokšta, kad jo cementinis plytelių glaistas išlaikytų pirminę savo spalvą. Bei nenori matyti pelėsių ar prilipusių purvo ir muilo likučių. Taip pat epoksidinis plytelių glaistas nepakeis savo spalvos pigmento panaudotas lauko sąlygose.

Ir žinoma baseinai….. šis produktas turbūt yra vienintelis visiškai nepralaidus glaistas vandeniui ir atsparus pelėsiui ir grybeliui. Nuolat būdamas po vandeniu, neišbringsta, nekeičia spalvos, nepraleidžia vandens ir yra ilgaamžis.

Ankščiau epoksidinis glaistas būdavo nepatogus naudoti, todėl plytelių meistrai stengdavosi atsikratyti darbo su tokia “epoksidine fūga”. Bet šiuolaikiniuose produktuose yra papildai, kurie prailgina darbą po komponentų sumaišymo bei palengvina epoksidinio glaisto nuvalymą nuo plytelių. Dabar jau yra gaminami epoksidiniai plytelių glaistai su portland cementu. Tai palengviną darbą, tačiau šiek tiek sumažina sustingusio produkto atsparumą.
Tačiau nepaisant visų šių privalumų, klientai turėtų atkreipti dėmesį ir į šio produkto minusus:
Aukšta kaina palyginus su cementiniais plytelių glaistais.

Trumpas darbo laikas po komponentų sumaišymo. Rekomenduotina plytelių glaistymą atlikti mažais etapais, kad suspėti, kol glaistas yra “gyvas”.
Porėtos plytelės. Epoksidinis glaistas gali pakeisti jų spalvą. Todėl prieš glaistymą rekomenduotina plytelių poras laikinai “paslėpti” su specialiomis priemonėmis, kurios vėliau lengvai nusiplauna.