Parketo klijavimas ant betoninio pagrindo

 
Patarimai
Veikiant drėgmei, parketas turi savybę keisti savo geometriją. Todėl prieš klijuojant parketą, reiktų atkreipti dėmesį į šiuos esminius veiksnius:
  • kambario santykinė oro (rekomenduojama 40-60%);
  • pagrindo drėgnumas (iki 2.8% pagal CM);
  • tinkama parketo drėgmė (7-9%);
  • geri ir kokybiški parketo klijai.
 
Kalbant apie klijuojamą pagrindą, tai jei išliejamas betono sluoksnis yra 4 cm, tai tokio pagrindo džiūvimo laikas yra bent 4 savaitės.
Neužtenka patikrinti tik pagrindo paviršiaus drėgnumą, reikia patikrinti ir drėgmės kiekį, esantį giliau. Egzistuoja du pagrindiniai drėgmės tikrinimo metodai:
  • Calcium Carbide (CM) metodas.
  • Elektroninis drėgmės matavimas.
 
 
CM DRĖGMĖS MATAVIMO METODAS
Iš pagrindo išgręžiami trys gabaliukai betono ar cemento. Jie suskaldomi, pasveriami ir įdedami į CM matavimo prietaisą (buteliuką su spaudimu). Po to pridedama nuo dviejų iki 4 metalinių rutuliukų ir kalcio karbidas.
Po sumaišymo (apie 10 min), manometras išmatuoja drėgmės lygį. Ši reikšmė yra drėgmės procentas pagal masės kiekį.
Aukščiausias galimas drėgmės lygis, klijuojant parketą ant betoninio pagrindo yra  2,8 CM-procentų nuo svorio.
 
ELEKTRONINIS DRĖGMĖS MATAVIMAS
Tam reikalingas elektrinis drėgmės matuoklis. Išgręžiamos dvi 6 mm diametro skylės betoniniame pagrinde. Atstumas tarp skylių 25 cm. Kontaktiniai elektrodai įstatomi į skyles. Elektroninė skalė parodo drėgmės lygį.
 
Na dar yra plačiai taikomas metodas, kai ant grindų, lipnios juostos pagalba yra priklijuojama 1 kv.m polietileninės plėvelės. Kitą dieną atėjus į objektą, plėvelė nulupama. Drėgmė, esanti betone labai greitai kondensuojasi po plėvele. Ir jei toje vietoje pagrindas patamsėjo, tai reiškia kad pagrindas dar per drėgnas klijuoti parketą.
 
Parketo klijų kainas rasite paspaudę žemiau esančią nuorodą: