Parketo klijai silano pagrindu sparčiai populiarėja

 
Patarimai
Senas arklys vagos negadina...taip kalbėdavo vyresni žmonės. Patarlė gera, bet ji neleidžia tobulėti. Šiais laikais medinių grindų meistrams reikia daugiau domėtis naujovėmis, kad suspėtų su naujausiomis technologijomis. Pasauliui tobulėjant, į priekį juda ir parketo pramonė: nuo įprasto mozaikinio parketo mūsų senelių namuose iki masyvo lentų, pagamintų iš egzotiškos Wenge medienos anūko vonioje. Nuo parketo klijų PVA pagrindu iki parketo klijų silano pagrindu.

Medinių grindų klojime parketo klijai visada buvo svarbiausi, kurie meistrui darbą padarydavo greitu arba sudėtingu darbu. Parketo klijai yra technologiškai sudėtingas produktas. Jie turi būti labai kokybiški, kad užtikrintų garantuotą priklijavimą ir tolimesnį grindų stabilumą, keičiantis oro sąlygoms.
Parketo klijai taip pat labai evoliucionavo. Pradžia buvo su parketo klijais PVA ir vandens pagrindu. Vėliau epoksi – uretano klijai, kurie leido pradėti klijuoti plačias parketo lentas ir vėliau iki šiuolaikinių poliuretaninių klijų.

Tačiau progresas nestovi vietoje ir dabar mes vis dažniau girdime terminą – parketo klijai silano pagrindu.Tačiau šis produktas dar nepasiekė masinio naudojimo fazės. Ar tai dėl jo kainos? Ar tai priklauso nuo gamintojų reklamos strategijos. Na žinoma, į šį klausimą geriausiai atsakytų parketo klijų gamintojai. Mintimis pasidalino vieni iš didžiausių klijų gamintojai Europoje Kiilto (Suomija) ir Wakol (Vokietija):

Visų pirma tai paprastas klijų naudojimas. Dėl paprasto parketo klijų silano pagrindu naudojimo, šiais klijais gali dirbti net ir mažai patirties turintys žmonės.
Kitas svarbus faktorius – šių parketo klijų draugiškumas aplinkai ir žmogui. Jie savo sudėtyje turi daug mažiau pavojingų cheminių junginių. Dažniausiai silaniniai klijai turi saugumo ir ekologiškumo sertifikatus EC1 R, GEV-Emicode (Vokietijoje) ir M1 (Skandinavijoje). Sudėtyje nėra laisvųjų monomerų (izicianatų ir amino junginių) ir skiediklių. Įjungus grindų šildymą, klijai neišskiria į aplinką kenksmingų medžiagų.
Parketo klijai silano pagrindu neturi tokių problemų kaip pvz. dviejų komponentų poliuretaniniai parketo klijai. Kurie arba dėl katalizės arba „pot life“ (klijų darbo laikas po komponentų sumaišymo) greitai praranda savo savybes.
Egzistuoja dar daug priežasčių, dėl ko parketo klijai silano pagrindu yra pranašesni už vieno ar dviejų komponentų poliuretaninius ir sintetinius parketo klijus:

• Nuolatinis elastiškumas net ir ant šildomų grindų;
• Puikus prikibimas prie įvairių paviršių;
• Klijais ištepus nulakuotas grindis, nėra jokio vargo jas nuvalant;
• Bekvapiai;
• Be vandens;
• Dar daugiau, silaniniai klijai yra labai lipnūs ir jais galima klijuoti naują parketą ant senų grindų ar net plytelių.
 
Įvertinus visus šiuos privalumus ir faktą, kad vėliau suklijuotas parketas tarnauja daug metų, neverta taupyti klijų sąskaita. Pasirinkus parketo klijus silano pagrindu užtikrinama puiki ir ilgalaikė grindų eksploatacija!
 
Parketo klijų kainas rasite paspaudę žemiau esančią nuorodą: