Parketo klijų rūšys

 
Patarimai
Patys pirmieji bandymai klijuoti parketą buvo atliekami, įspaudžiant parketo lentą į karštą bituminę masę. Vėliau sekė „bandymai“ klijuoti, į cementą įpilant PVA klijų. Šiais laikais yra daugybė parketo klijų rūšių:

• dispersiniai vandens pagrindu;
• sintetiniai acetono pagrindu;
• poliuretaniniai;
• MS polimerų;
• silaniniai.
 
Dispersiniai parketo klijai yra žymimi raide – D (Parketo klijai Din 281 - D), jie taip pat vadinami kelių sintetinių ar natūralių dispersijų mišinio produktu, kuriuose yra vandens, bet ne daugiau nei 40 % ( kuo vandens kiekis yra mažesnis, tuo geriau, nes parketas yra jautrus vandens poveikiui). Pati dispersija yra vadinama heterogeninis cheminis junginys bent iš dviejų komponentų, kurie tarpusavyje nesiriša.
Dispersiniai  parketo klijai naudojami klijuoti vienetinį masyvo parketą pagal (Din 280 normą). Dispersinių klijų išeiga svyruoja nuo 800 g…..1500g/m2. Tinkantis pagrindas dispersiniams klijams yra išlygintos cementinės grindys, OSB ar medžio dulkių plokštės ir fanera. Suklijuoto parketo šlifavimas rekomenduojamas praėjus 2-3 savaitėms po parketo suklijavimo.
 
Skiedikliniai parketo klijai yra žymimi raide – G (Parketo klijai Din 281 - G). Skiedikliniai parketo klijai naudojami klijuoti vienetinį masyvo parketą (pagal Din 280) ir daugiasluoksnes parketlentes. Skiediklinių klijų išeiga svyruoja nuo 1000 g…..1500g/m2. Tai labai degūs ir turintys stiprų kvapą klijai.
 
Poliuretaniniai parketo klijai (PUR) pasižymi labai didelia priklijavimo jėga. Jais galima klijuoti vienetinį parketą (Din 280), masyvo parketines lentas ir trisluoksnes parketlentes. Poliuretaniniais parketo klijais nerekomenduotina klijuoti gamykloje nulakuotas parketlentes, nes grindis ištepus klijais, jas nuvalyti bus labai sunku.
Poliuretaniniai parketo klijai būna vieno komponento arba dviejų komponentų. Klijų išeiga svyruoja nuo 800 g…..1500g/m2
 
Ms polimeriniai klijai yra labai elastingi ir tokie išlieka net ir po daugelio metų. Todėl puikiai tinka klijuoti trisluoksnes parketlentes, tačiau dėl per didelio savo elastingumo nėra rekomenduotini klijuoti masyvo lentas. Šie klijai „leidžia“ medienai judėti, keičiantis oro sąlygoms. Tai taip pat puikus pasirinkimas, klijuojant parketlentę ant šildomų grindų. Tačiau verta atkreipti dėmesį ir ar klijai turi M1 sertifikatą, kuris įrodo, kad parketo klijuose nėra jokių kenksmingų dalelių. Kurios įjungus grindų šildymą gali nuolat patekti į kambario orą.
 
Parketo klijai silano pagrindu dažniausiai būna tvirti ir elastingi. Su jais galima klijuoti vienetinį masyvo parketa, daugiasluoksnes parketlentes ir masyvo lentas. Dėl savo puikiai suderinto klijų stiprumo ir elastingumo šie parketo klijai labai sparčiai populiarėja specialistų tarpe.
Klijuojamas pagrindas taip pat yra labai įvairus nuo senų medinių ar keramikinių plytelių grindų iki naujai išlietų betoninių grindų ar OSB plokštės. Parketo klijai silano pagrindu yra labai kibūs, todėl gerai prilimpa prie įvairių paviršių. Jie taip pat puikiai tinka šildomoms grindims.
 
Parketo klijų kainas rasite paspaudę žemiau esančią nuorodą: